A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Мирноградський професійний гірничий ліцей"

Історична довідка

   Проходять роки, десятиліття, міняється життя, і тільки пам'ять людей зберігає спогаду про ті події, що проходили в країні, у нашому місті...

   Мирноградський професійний гірничий ліцей є основною ланкою професійно - технічного утворення в нашому місті, що здійснює підготовку кваліфікованих робітників для вугільної промисловості. В ліцеї молоді робітники отримують знання, уміння і навички, що дозволяють кваліфіковано виконувати роботу за визначеною робочою професією, спеціальністю. 

   Історія Мирноградського професійного ліцею бере початок з січня 1924 року. У цей час на Новоекономічному руднику відкрилася школа Горпромуча, де навчалося 33 чоловіки. Першим директором школи був А.А.Гаркави. Будинок школи був одноповерховим і мав всього два класи. Учні першого випуску отримали спеціальності: машиніст врубових машин, гірничий десятник, токар, слюсар, коваль. Гірничій справі навчав інструктор Хохлов В.В., інструктор зі слюсарної справи - Барков А.Н., з токарної справи - Броварников В.Г., зі столярної - Софиев Н.Н., з кузнецької - Меркулов П.І.

   У 1926 році учні Горпромуча зайняли І-е місце в обласному конкурсі стінних газет, за що одержали 500 карбованців. Редактором цієї газети був випускник першого випуску Андрієнко Олександр Якович. Гроші були витрачені на організацію екскурсій і на устаткування хімічного і фізичного кабінетів.

   У 1928 році був зроблений другий випуск учнів у кількості 30 чоловік за фахом: токар, коваль, столяр, слюсар поверхні, шахтний електрослюсар. Першим секретарем комсомольської організації училища був Григор'єв Іван Олексійович, серед перших випускників був перший секретар комсомольського осередку шахти "Центральна"  Григор'єв Михайло Іванович.

   У 1933 році за високі успіхи в соціалістичному змаганні між навчальними закладами школі Горпромуча було присвоєне ім'я С.Орджонікідзе.

   У перші дні Великої Вітчизняної війни училище було евакуйоване до Казахстану, а в січні 1944 року воно відновило свою роботу в нашому місті вже як Реміслениче училище №5.

   У роки війни навчальний заклад  зіграв значну роль у підготовці робітничих кадрів як для галузей оборонної промисловості, так і шахтної. У 1949 році училище отримало назву 30-річчя ВЛКСМ.

   У 40-50 роки на шахтах не вистачало робітників. Мінула війна, віднесла багато життів представників сильної статі. Майже половину учнів складали жінки, одержуючи гірничі професії, вони замінили на робочих місцях загиблих батьків, чоловіків і братів. У цей же час проводилося вербування 14-15 - літніх юнаків із західних областей України, і багато хто з цих хлопців так і залишилися жити в нашому місті. 

   Із серпня 1955 року училище перейменовано в ТУ №4, 3 1962р. - ПТУ№13, а з 1964р. - середнім ПТУ №5. І з кожним роком зростала кількість учнів. Якщо в 50-60р. їх будл приблизно 450 чоловік, то в 70-их - більше 800. Підготовка молодих кваліфікованих кадрів здійснювалася тільки за гірничими професіями: електрослюсар підземний, машиніст комбайну, машиніст електровозу. Кадри майстрів виробничого навчання складали досвідчені кваліфіковані робітники: В.П.Оніщенко, Ф.І.Решетніков, І.С.Стрельніков, А.Г.Зубков, В.Г. Наумов. Директором училища був Павлиш Н.Ф., заступником директора Шаповалов Ю.Г.

   Матеріальна база училища складалася з однієї слюсарні на 50 робочих місць, залу гірничих машин на 25 робочих місць і навчального полігону для навчання за професією: "Машиніст електровоза підземний". Але з кожним роком стан поліпшувався, і незабаром училище перейшло на кабінетну систему навчання. 

   В даний час Мирноградський  професійний гірничий ліцей є одним з найбільших навчальних закладів Донецької області.Новою апаратурою обладнані лабораторія промислової автоматики, зал гірничих машин й електромонтажні майстерні, комп'ютерний клас.

   Ліцей став дійсною кузнею кадрів, дав путівку в життя не одному поколінню гірників. Так, з його стін у трудове життя влилися батько й три сини Сидоренки, батько і син Болотови, Махниборода, четверо братів Маяковських, троє братів Гайнутдінових, брати Проноза, Чечетенки, Андрюхіни, Клочкови, Бабій і багато хто інші.

   Важливе місце в навчально-виховній роботі в ліцеї займає виховання учнів на бойових і трудових традиціях, виховання патріотизму, любові до своєї професії. Тут створені і працюють гуртки технічної творчості, художньої самодіяльності, спортивні секції. Щорічно за допомогою педагогів учні готують вироби технічної творчості й одержують призові місця на обласній виставці. Деякі з експонатів зараз знаходяться в музеї історії шахти "Центральна". Щорічно учні беруть участь в огляді-конкурсі художньої самодіяльності, стають призерами. Ліцей бере участь у міських заходах, де часто займає призові місця. Спортсмени училища неоднарозово ставали переможцями міських, обласних і республіканських замгань з різних видів спорту. Це учні: Камишенко Олександр, Довбуш Леонід, Бураков Віктор, Колісник Віктор, Кононенко Максим і Чередниченко Олександр.

   За час свого існування ліцей дав путівку в життя більш, як 55 тисячам кваліфікованих робітників, що дорівнює всієї чисельності жителів міста Мирноград. 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено